Az APP Bácska Kft. elkötelezett a kulturált italfogyasztás iránt.

Szeszesitalaink fogyasztását 18 éven aluliak számára nem ajánljuk.

Elmúltam 18 éves

Nem

Természet

Bácska tájfogalom, Bács-Bodrog vármegyének népies neve. Jelenleg a terület 17 %-a tartozik Magyarországhoz, amelyet Felső-Bácskának is neveznek.

A Telecskai-dombok attól olyan különlegesek, hogy a jégkorszak végétől kezdődő jó húszezer év történetének geológiai dokumentumait rejtik. 30-35 ezer éve kezdődött az a löszhullás, amely mintegy 13 ezer éve ért véget, és Bácsalmás környékén kialakította Európa legvastagabb löszképződményét. Tömérdek földtörténeti információ található Katymár és Madaras határában. Ez az első olyan felfedezett szárazföldi képződmény, amelynek adatai összevethetők a tengeri feltárások eredményeivel.

A Duna és a Sugovica holtág partján épült a hangulatos város Baja, melynek életében meghatározó szerepet játszik a víz. Megízlelni a bajai halászlét kuriózum és hungarikum. Az Alsó-Duna ártér ligeterdő a vadon élő állatok paradicsoma. A Dunán, a Sugovicán, a térséget átszelő csatornákon horgászni lehet.

Bácsalmáson kétnapos túraútvonalat alakítottak ki az érdeklődőknek. Autón megtehetjük a távolságot, amit a kevéssé siető érdeklődők kerékpáron tesznek meg. A látnivalók a löszvonulathoz kapcsolódnak; a geológiai csodák mellett biológiai csodák is vannak, amelyek a löszfal különleges tulajdonságainak köszönhetik létüket.

A Kéleshalmi homokbuckák egy fantasztikus táj, amelynek legmagasabb vonulata Illancs. Innen már könnyen elérhető Kiskunhalas és környéke, ahol megtekinthető a világhírű Kiskunhalasi Csipke-múzeum.

Jánoshalmától gyalogtúrányi távolságokra találhatók, a Kéleshalmi ősborókás és a Kunfehértói üdülőterület.

A Mélykútat alapító vadászok a szarvasok nyomát követve jutottak el a mai város közepére, ahol egy mély, jó vizű kútra bukkantak. Az itt alapított települést a kútról nevezték el.

Történelem

Az Alföldön, a Duna–Tisza közének déli részén terül el. Területének jelentős része Szerbiához, északi része Magyarországhoz tartozik (Felső-Bácska).

Igazi magyar alföldi táj ez: legmagasabb pontja az Ólom-hegy 174 méter magas, síkján szem nem ütközik akadályba: messze látni az ismeretlen jövőbe és a távoli múltba.

A Duna-Tisza közének déli felén álló Bodrog és Bács erődítéseket Szent István királyi várakká tette. A várakból felügyelték a két vármegye területét. Bodrog vármegyéhez tartozott az Ólom-hegytől délre terjedő térség a Ferenc-csatorna vonaláig, Bács vármegye utóbbitól délre feküdt, a Dunától vonaláig, melyet a Duna és Tisza határolt. Itt haladt keresztül Bajától Erdély felé a Káliz út, amely sószállító út volt.

A két vármegye lendületes fejlődését először a tatárjárás vetette vissza, az itt élők közül jórészt csak azok menekültek meg, akik a Duna és a Tisza közötti, a hódítók által ismeretlen mocsarakban kerestek menedéket. Az újabb pusztítást a törökök okozták: a mohácsi csata után a Budát elfoglaló oszmán csapatok a Duna-Tisza közén vonultak vissza, közben felperzselték Bodrogot és Bácsot. A török kiűzése után a két vármegye határát – fennmaradt iratok hiányában – pontosan nem tudták meghatározni. A hosszan tartó pereskedésük vége egyesülésük lett.

A török idők alatt elnéptelenedett területekre visszaköltöző magyarok mellé több nemzetiséget telepítettek le, s az itt élők a jó minőségű földeken virágzó mezőgazdaságot hoztak létre, ezen belül magas színvonalú gyümölcs és szőlőkultúra alakult ki. 1938-ban a jánoshalmi gyümölcsárakat a Magyar Rádió is bemondta.

Akarod-e végigjárni a Pannon-síkságot, megmarkolni a Tisza mente és a Duna-Tisza által átölelt termékeny feketeföldet? Járhatsz a Tisza holtágaiban, nádasaiban, meghallhatod a csalitosban a madarak hangját. Megkóstolni a gyümölcsöket, a táj termékeit? És a pálinkát. Ha igen, gyere velünk Bácskába!

Szeszfőzdéről

A Bajai Pálinka Kft

Minőségi pálinka titka, nagyon sokrétű. Meg kell keresnünk azt a gyümölcsöt, ami már kellőképpen érett, édes, de aromái még frissek. A gyümölcs a szedést követően mielőbb tartályba kell kerüljön. Aromáit megóvandó hűtve erjesztjük, majd mielőbb lepároljuk.

A Bajai Pálinkafőzde aktuális termékkínálata jelenleg 19 féle pálinkát tartalmaz: a hagyományos gyümölcsökből készült párlatokon kívül pálinkakülönlegességeket és ágyas termékeket is kínálnak. Az italaikat gyümölcsösség és nem kihívó alkoholos karakterisztika jellemzi, megőrizve a két vagy több lépcsős szakaszos desztilláció technológiájának előnyeit.

Kérdése van?